‘İki Ayyaş’ Saygısızlığına Nazire mi?

Kını-Yorum!

 

 

Bu sefer de en baştan söyleyeyim, bu bir ‘içkiye övgü’ değil, bir durum tespiti. Memleket-millet durumlarında geldiğimiz yerin ne olduğunun görülmesi:

 

Adam evladının hâllerine içerler, gider içer;

Adam karısına bozulur, gider içer;

Oğlan evdekilere kızar, gider içer;

Delikanlı sevdiğinin ihanetine uğrar, gider içer;

Ustası, çırağı, arkadaşı, .. bir şeylere canı sıkılır, gider içer.

 

Şimdi hanımlar da katıldı bu kervana. Durum kötü.

 

Ne içerler bu insanlar? Her millet, her toplum kendine göre… Bizde milli içkimizi içerler: rakı. Rom içecek değiller ya…

 

E, memleketin vaziyetinden memnun olmayanlar da hâliyle bu duruma içerleyip rakı masasında alacaklardır soluğu. Çok mu?

 

 

“(…) bir de elitistler var, rakı sofralarında Türkiye’yi  kurtarırlar.” –Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı -5 Eyl. 2014, CHP Olağanüstü Kurultayı (Fotoğ., www.milliyet.com.tr’den¹)

 

Yani, birisi çıkar da bu ‘memleketin hâlinden memnun olmayanlar’ı topluca ‘elitist’ diye aşağılarsa, ben buna bozulur ve şifayı rakı şişesinde ararım arkadaş!

 

‘İki ayyaş’ saygısızlığına² nazire yaparcasına söylenen bu laf çok yakışıksız kaçmıştır. Kınıyorum.

 

 

İnal Karagözoğlu

6 Eylül 2014

facebook.com/inal.karagozoglu

twitter.com/wwwilgilikcom

 

 

 

_____________________

¹ İlgili görseli izlemek için: http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Kilicdaroglu-nun-raki-ve-elitist-cikisi-twitter-i-salladi-s97dXDS66agJ.html

² “İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği gerçek niçin reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor?” –Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Erdoğan, 28 Mayıs 2013, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Toplantısı ( http://www.gazetevatan.com/iceceksen-evinde-ic–541822-siyaset/ kaynağından.)

 

  

 

 

© 2014 İK

 

 

Anahtar sözcükler: Adalet ve Kalkınma Partisi, aşağılama, ayyaş, CHP, durum, elitist, “iki ayyaş”, hâl, kınamak, milli içki, nazire, rakı, rakı sofrası, saygısızlık, vaziyet, yakışıksız   

 

678 | Günlük | Haber | 060814

{lang: 'tr'}

1 Yorum

  1. ORHAN TAN said,

    Eylül 7, 2014 at 13:06

    BEN DE YAKIN ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE RAKI MASASINDA TÜRKİYE’ Yİ KURTARMAYA ÇALIŞAN 50 YILLIK BİR CHP SEÇMENİYİM. BEN DE BU SÖZLERİ BOŞ BULUNUP SÖYLEDİĞİ İÇİN KILIÇDAROĞLU’ NU KINIYORUM. SAYGILARIMLA…..

Post a Comment

Improve the web with Nofollow Reciprocity.